• NAJ pes Dúbravky 2021

  9. 9. 2021

  Malý, veľký, čistokrvný, no aj poriadny orech. Dúbravka bude opäť hľadať toho NAJ psa mestskej časti. Súťažiť budú šteniatka, dospelé psy aj veterány. A ako to už býva pre každého majiteľa je NAJ pes tento jeho. Víťazmi tak budú všetci.

  Psie podujatie bude v septembri písať v Dúbravke už svoj siedmy ročník. Prebehne 18. septembra na tradičnom mieste na lúke pri Kostole Ducha Svätého. Začína sa ráno o 9-tej registráciou psov, o 10tej je naplánovaná ukážka výcviku psov (Športovým klubom policajnej kynológie ŠKPK Bratislava) a po nej sa už spustí súťaženie.

  Akciu organizujú mestská časť Bratislava-Dúbravka v spolupráci so Športovým klubom policajnej kynológie ŠKPK Bratislava, každoročne do mestskej časti pozve psičkárov aj spoza hraníc Dúbravky.

  Súťažiť sa bude v disciplínach: najsympatickejšie šteniatko (do 18 mesiacov), najsympatickejší dospelý pes (do 18 mesiacov až 8 rokov), najsympatickejší veterán – (psy/suky staršie ako 8 rokov), najlepšie oblečený pes / Najlepšie zladený pár (pes a majiteľ).

  Všetky disciplíny sú pre orieškov aj čistokrvné plemená. Potrebné je priniesť očkovací preukaz psa alebo pas.

  Po druhýkrát sa odovzdá aj špeciálna cena psa Havrana. Ide o cenu pre psa sympaťáka, ktorá symbolicky odkazuje na legendárneho psa Havrana. Po Dúbravke ho chodil venčiť spevák, hudobník, dramaturg, umelec Dežo Ursiny, ktorý žil, tvoril a nakoniec aj zomrel na Fedákovej ulici v Dúbravke.

  „Po tomto podujatí totiž 18. septembra v Parku na Fedákovej začne o 14.00 už štvrtý ročník umeleckej Spomienky na Deža,“ dodal Juraj Štekláč, iniciátor osadenia pamätníka Dežovi Ursinymu na Fedákovej a jeden z organizátorov spomienkového koncertu.